Головна » 2012 » Жовтень » 24 » Екскурсія в м. Львів
Екскурсія в м. Львів

29 вересня 2012 року учні нашої школи відвідали стародавнє місто Львів. Це красиве історичне місто, яке вражає своїми архітектурними пам’ятками. Деякі з них нам пощастило побачити. Наприклад, церква Юра була побудована ще ХІІІ ст., але протягом століть зазнала значних змін і на даний час залишився лише фундамент тих часів. Але й нинішній вигляд дає підстави говорити про принципову схему побудови. Чотиристопні центрально купальні храми Львова побудовані з каменю або цегли, особливості їх полягають у своєрідній формі стовпів, арок та системі кладки стін. Австрійський Львів вразив нас католицькими костьолами. Готичні форми, що розвивалися в Польщі, у ХІV ст. з’являються у спорудах Львова. Проте загальна будова такої споруди, як кафедральний костьол, істотно відрізняється від провідного готичного принципу, і наближає цю будівлю до східнослов’янського принципу побудови єдиного внутрішнього простору храмів. Про готичний стиль свідчать ще фрагменти цегляних стін і порталів, що збереглися в окремих спорудах на площі Ринок. Також відвідали споруди ХІХ ст. Серед них заслуговує на увагу будинок колишнього Крайового галицького сейму – нині університет ім. І. Франка (архітектор Ю. Гохбергер). Екскурсія містом Львовом викликала у нас піднесені емоції і збагатила новими знаннями.

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2
Переглядів: 574 | Додав: yuraj | Рейтинг: 0.0/0